Samonivelačná stierka

Úvod > Produkty > Kapilárne rohože > Samonivelačná stierka

Jednou z čím ďalej viac využívaných a dnes už štandardných inštalácií kapilárnych rohoží je montáž na sadrokartónový (SDK) strop či podkrovné podhľady a následné zakrytie omietkou. Tento systém inštalácie pre kapilárne rohože tak reaguje na nové požiadavky stavebníkov, ktorí preferujú klasickú omietku pred sadrokartónovým podhľadom.

Postup inštalácie kapilárnych rohoží
V tomto prípade inštalácie je rozvodné potrubia pre kapilárne rohože schované nad rastrom pre sadrokartón, naopak samotné kapiláry sú pripevnené špeciálnou lepiacou páskou alebo skrutkami zospodu na sadrokartón. Následne sú kapilárne rohože prekryté sadrovou omietkou (najčastejšie Knauf MP75).

Dodržanie postupu a požiadaviek montáže
Pri tomto spôsobe montáže a inštalácia kapilárnych rohoží je veľmi dôležitá komunikácia medzi stavebnou firmou, omietkarmi a dodávateľom vykurovacieho systému. Dôležité je predovšetkým dodržanie požadovanej sily omietky, ktorá nesmie prekročiť 15 milimetrov (optimálna hrúbka je 10mm). To je dôležité predovšetkým pre správnu distribúciu výkonu kapilárnych rohoží a navrhnutou únosnosť rastra (40kg / m2 = CD profily 40cm od seba).

Kapilárne rohože - príklady inštalácií

Nenašli ste, čo Vás zaujíma?

Nenašli ste, čo Vás zaujíma? Neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára alebo telefonických kontaktov!

Kontaktovať

Potrebujete poradiť s výberom ?