Nad sadrokartón

Úvod > Produkty > Kapilárne rohože > Nad sadrokartón

Predovšetkým v poslednej dobe sa pri inštalácii kapilárnych rohoží veľmi osvedčilo zavesenie kapilárnych rohoží medzi raster a následné zaklopenie sadrokartónovými doskami. Tento typ inštalácie kapilárnych rohoží sa najviac používa tam, kde investor alebo architekt nechce dávať na sadrokartón už žiadnu ďalšiu vrstvu v podobe omietky. Alebo tam, kde už nie je možné znižovať svetlú výšku miestnosti.

Montáž kapilárnych rohoží nad sadrokartón
Z montážneho hľadiska ide o najjednoduchší príklad inštalácie kapilárnych rohoží. Určitou nevýhodou tohto spôsobu inštalácie pre kapilárne rohože je, že chladiaci výkon oproti omietnutým rohožiam klesne až o štvrtinu. Túto nevýhodu možno kompenzovať použitím viac vodivých SDK dosiek ako napríklad Knauf Thermoboard Plus http://www.knauf.cz/deska-knauf-thermoboard-plus. Tieto dosky obsahujú kúsky grafitu a majú tepelnú vodivosť 0,45 W / (m.K), čo je 3x viac ako bežné SDK dosky. V konečnom dôsledku sa tak výkon takmer vyrovná systému v sadrovej omietke. Samozrejme cena týchto dosiek je vyššia. Konkrétnu ponuku vrátane SDK podhľadu Vám radi vypracujeme na mieru.

Kapilárne rohože - príklady inštalácií

Nenašli ste, čo Vás zaujíma?

Nenašli ste, čo Vás zaujíma? Neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára alebo telefonických kontaktov!

Kontaktovať

Potrebujete poradiť s výberom ?